American Horror Stories: nowe oblicze kultowego horroru

American Horror Stories: nowe oblicze kultowego horroru
Autor Miłosz Sadowski
Miłosz Sadowski28 grudnia 2023 | 6 min

American Horror Stories to kontynuacja kultowej antologii grozy od Ryana Murphy'ego i Brada Falchuka. Nowe sezony przynoszą mroczne historie osadzone w znanym uniwersum, ale z nowymi bohaterami i fabułami. Każdy odcinek to osobna, przerażająca opowieść utrzymana w konwencji thrillera z elementami horroru. Twórcy serii ponownie sięgają po swoje ulubione motywy, takie jak upiory, demony czy serialowi mordercy. Fani oryginalnego American Horror Story z pewnością docenią nawiązania do poprzednich sezonów i gościnne występy znanych aktorów.

Kluczowe wnioski:

 • American Horror Stories to antologia mrocznych historii osadzonych w uniwersum kultowej serii American Horror Story.
 • Każdy odcinek to osobna, przerażająca opowieść z elementami horroru i thrillera.
 • W nowych odsłonach pojawiają się nawiązania do poprzednich sezonów AHStory i gościnne występy znanych aktorów.
 • Fani docenią powrót ulubionych motywów - upiorów, demonów i serialowych morderców.
 • To obowiązkowa pozycja dla miłośników mrocznych historii utrzymanych w konwencji horroru.

Oryginalny amerykański horror powraca

Kultowa antologia grozy American Horror Story doczekała się spin-offu zatytułowanego American Horror Stories. Jest to seria samodzielnych opowieści osadzonych w znanym fanom uniwersum, ale każda historia ma innych bohaterów i fabułę. Twórcy ponownie sięgnęli po sprawdzone motywy, więc w nowych odcinkach nie zabraknie upiorów, demonów i seryjnych morderców.

Każdy odcinek American Horror Stories to osobna, przerażająca historia utrzymana w konwencji thrillera z elementami horroru. Nie brakuje nawiązań do poprzednich sezonów American Horror Story, które z pewnością docenią fani oryginału. Pojawiają się także gościnne występy znanych aktorów.

Gdzie oglądać American Horror Stories?

Nie wiesz gdzie obejrzec american horror story? Nowe odcinki American Horror Stories można oglądać na platformie Hulu, która posiada prawa do emitowania serialu. W Polsce na razie nie ma legalnej możliwości obejrzenia spin-offu kultowego serialu grozy.

Platforma Hulu nie jest obecnie dostępna w naszym kraju, więc polscy fani muszą poczekać na udostępnienie American Horror Stories w którymś z popularnych serwisów VOD. Być może doczekamy się emisji nowych odcinków na Netflixie, HBO Max lub Amazon Prime Video.

Nowe historie znanych postaci z American Horror Story

American Horror Stories: nowe oblicze kultowego horroru

Choć każdy odcinek American Horror Stories opowiada inną historię, to w tle pojawiają się nawiązania do poprzednich sezonów kultowego serialu grozy. Twórcy postanowili ponownie wykorzystać lubianych bohaterów, osadzając ich w nowych, mrocznych opowieściach.

W pierwszym sezonie American Horror Stories pojawia się między innymi Rubber Man, kultowa postać z pierwszego sezonu American Horror Story. Po raz kolejny wciela się w nią Evan Peters. Pojawiają się też nawiązania do Roanoke czy Hotelu Cortez prowadzonego niegdyś przez poczwarną Countess.

Kolejne sezony American Horror Story

Oprócz spin-offu American Horror Stories, twórcy pracują również nad 11. i 12. sezonem pierwotnej antologii grozy. Podobnie jak w przypadku każdej serii, fabuły nowych odsłon trzymane są w tajemnicy.

Wiadomo, że w 11. sezonie American Horror Story zatytułowanym New York City jedną z głównych ról zagra Billie Lourd. Będzie to jej szósty występ w serialu Ryana Murphy'ego. Widzowie liczą także na powrót Emmy Roberts oraz Sarah Paulson, ulubienic publiczności.

Mroczne opowieści w nowych odsłonach kultowej serii

Twórcy American Horror Stories postawili na sprawdzone motywy, więc w nowych odcinkach nie zabrakło charakterystycznych dla franczyzy elementów. Podobnie jak w pierwowzorze, bohaterami są ekscentryczne postaci, wplątane w mroczne i krwawe historie.

To obowiązkowa pozycja dla miłośników mrocznych opowieści utrzymanych w konwencji horroru.

Nie brakuje scen przemocy, makabrycznych morderstw i ponurej atmosfery, którą oddają mroczne lokacje każdego z odcinków. Muzyka budująca napięcie i niepokojąca widza tylko potęguje efekt grozy. To znaki rozpoznawcze American Horror Story, które świetnie sprawdziły się także w spin-offie.

Aktorzy w American Horror Stories

W pierwszym sezonie American Horror Stories wystąpili m.in. Matt Bomer, Danny Trejo, Paris Jackson, Aaron Tveit i Virginia Gardner. Gościnnie pojawili się też ulubieńcy widzów American Horror Story - Billie Lourd, John Carroll Lynch, Naomi Grossman czy Charles Melton.

Ekipa aktorska co sezon się zmienia, podobnie jak w oryginalnej serii. Dzięki temu twórcy mogą angażować znane nazwiska i gościnnie powoływać na ekran dawną obsadę kultowej antologii grozy.

Przerażające scenariusze z ekscentrycznymi bohaterami

American Horror Stories: nowe oblicze kultowego horroru

Opowieści prezentowane w American Horror Stories nie należą do tych optymistycznych i pełnych nadziei. Są one mroczne, makabryczne i przerażające - utrzymane w konwencji horroru z elementami thrillera. Scenariusze oscylują wokół takich motywów, jak morderstwa, duchy czy demony.

UporyTak
WampiryNie
Seryjni mordercyTak

Nie brakuje też charakterystycznych dla poprzednich sezonów American Horror Story barwnych i ekscentrycznych bohaterów. Często występują też motywy nadprzyrodzone - ożywające kukły, przeklęte przedmioty, opętania. Ta mieszanka sprawia, że seans jest pasjonujący, choć momentami przerażający.

Mroczniejsza strona amerykańskich koszmarów na ekranie

Nowe odcinki American Horror Stories kontynuują przerażającą antologię grozy stworzoną przez Ryana Murphy'ego i Brada Falchuka. Tym razem twórcy postawili na samodzielne historie osadzone w znanym widzom świecie serialu.

Pierwszy sezon pokazuje, że ten zabieg się opłacił. Nowe opowieści utrzymane są w konwencji horroru, a nawiązania do poprzednich sezonów American Horror Story ucieszą fanów. Aktorzy świetnie odnajdują się w mrocznych rolach, a atmosfera grozy przyprawia o dreszcze.

 • American Horror Stories to przerażająca antologia horroru od twórców kultowego serialu American Horror Story.
 • Każdy odcinek opowiada inną mroczną historię, ale osadzoną jest w znanym fanom uniwersum.

Nowe sezony przenoszą widzów w świat grozy

Pierwszy sezon American Horror Stories spotkał się z pozytywnym odbiorem fanów, którzy docenili świeże spojrzenie na znany serial. Kolejne odsłony z pewnością pójdą w ich ślady i dostarczą wielu emocji miłośnikom horroru.

Twórcy udowodnili, że motywy znane z American Horror Story świetnie sprawdzają się także w krótszej formie samodzielnych opowieści. Dlatego z niecierpliwością wyczekujemy kontynuacji tych przerażających historii, które przenoszą widzów w mroczny świat grozy.

Podsumowanie

American Horror Stories to spin-off kultowego serialu grozy American Horror Story. Każdy z odcinków opowiada inną mroczną historię, ale osadzoną w tym samym świecie, co oryginał. W nowych opowieściach pojawiają się nawiązania do poprzednich sezonów AHS i gościnne występy znanych aktorów.

Platforma Hulu posiada prawa do emitowania American Horror Stories, ale w Polsce na razie nie ma legalnej możliwości obejrzenia tego serialu horroru. Być może doczekamy się udostępnienia spin-offu na Netflixie, HBO Max lub Amazon Prime Video.

Twórcy American Horror Stories sięgnęli po sprawdzone motywy z oryginalnej serii. Nie zabrakło więc charakterystycznych elementów, takich jak: upiory, demony, seryjni mordercy i barwne, ekscentryczne postacie. Aktorzy świetnie wcielili się w mroczne role.

Pierwszy sezon spin-offu spotkał się z pozytywnym odbiorem fanów. Kolejne odsłony na pewno pójdą w jego ślady i dostarczą wielu emocji miłośnikom gatunku horror.

Najczęstsze pytania

American Horror Stories to spin-off kultowego serialu American Horror Story. Każdy odcinek opowiada inną, samodzielną historię osadzoną w uniwersum znanym z oryginalnej serii.

Platforma Hulu posiada prawa do emitowania American Horror Stories. Niestety, w Polsce ten serwis VOD na razie nie jest dostępny. Być może wkrótce spin-off trafi na Netflixa, HBO Max lub Amazon Prime Video.

W pierwszym sezonie American Horror Stories wystąpili m.in. Matt Bomer, Danny Trejo, Paris Jackson oraz gościnnie ulubieńcy widzów z American Horror Story, np. Billie Lourd.

Twórcy sięgnęli po sprawdzone motywy z oryginalnej serii - upiory, demony, morderców. Każda historia utrzymana jest w konwencji horroru i dostarcza widzom wielu emocji.

Zdecydowanie tak, to pozycja obowiązkowa dla fanów American Horror Story. Świetnie oddaje klimat oryginału i wciąga widza w przerażający świat pełen grozy.

5 Podobnych Artykułów

 1. Magnificat modlitwa tekst po polsku z objaśnieniem i znaczeniem
 2. La Paloma: Oto bardzo fascynująca historia tej pieśni w języku polskim!
 3. Oto 9 najprostszych akordów durowych na pianinie: Nauka krok po kroku
 4. Bieganie w rytmie ulubionych filmowych soundtracków
 5. Franz Schubert: Oto 7 istotnych faktów o tym austriackim kompozytorze
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Miłosz Sadowski
Miłosz Sadowski

Jestem dziennikarzem muzycznym będącym gitarzystą z wieloletnim doświadczeniem. Testuję i recenzuję sprzęt muzyczny - gitary, wzmacniacze, efekty. Dzielę się też praktycznymi poradami dotyczącymi nauki gry na gitarze. Moje artykuły są rzetelne i konkretne.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email